Akademia PRoto - ucz się od najlepszych!

 • 23.09.14

 • Prawie wszystko o healthcare PR

 • Joanna Kuźmicz, Senior Account Manager Fleishman-Hillard

  Z Fleishman-Hillard związana od stycznia 2007 r. W FH odpowiedzialna za obsługę klientów korporacyjnych (firm międzynarodowych i lokalnych) tj. Diners Club Polska, Philips Polska, METRO Group Asset Management, GANT Development, International Paper, Fellowes, CWS-boco, McGraw-Hill czy Uniwersytet Jagielloński. Ma doświadczenie w prowadzeniu treningów medialnych, z komunikacji kryzysowej, pozycjonowania korporacyjnego oraz sesji typu brainstorm (burze mózgów według metodologii P.O.I.N.T.S.). Joanna jest absolwentką XXIV edycji Szkoły Trenerów Biznesu Centrum TROP.

  Klaudia Dobosiewicz, Account Manager Fleishman-Hillard

  Do zespołu Healthcare FleihmanHillard dołączyła w czerwcu 2012r.  Doświadczenie zawodowe zdobywała w agencjach Point of View Communications Consultancy oraz Vision Group. Pracowała m.in. dla takich klientów jak: Coca-Cola, GlaxoSmithKline, Abbott Laboratories, MSD, Philips, J&J,  Związek Banków Polskich, Signal Iduna. W ostatnim czasie głównie realizowała projekty dla firm z branży farmaceutycznej  w zakresie PR i PA. Jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

  KLAUDIA DOBOSIEWICZ, Account Manager Do zespołu Healthcare FleihmanHillard dołączyła w czerwcu 2012r.  Doświadczenie zawodowe zdobywała w agencjach Point of View Communications Consultancy oraz Vision Group. Pracowała m.in. dla takich klientów jak: Coca-Cola, GlaxoSmithKline, Abbott Laboratories, MSD, Philips, J&J,  Związek Banków Polskich, Signal Iduna. W ostatnim czasie głównie realizowała projekty dla firm z branży farmaceutycznej  w zakresie PR i PA. Jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
 • Opis szkolenia
 • Cel szkolenia:

  Celem szkolenia jest praktyczne doskonalenie umiejętności związanych z prowadzeniem działań PR
  w obszarze healthcare. Osoby biorące udział w szkoleniu otrzymają „informacyjną pigułkę” jak przygotować się do realizacji działań PR, do kontaktu z dziennikarzami, zapoznają się z przykładami dobrych praktyk z Polski i zagranicy.

  Metody szkolenia:

  Szkolenie będzie prowadzone w formule warsztatowej, prezentacje i mini-wykłady będą służyć wprowadzeniu do części praktycznej. Metodyka spotkań opiera się w dużej mierze na analizie studium przypadków, dyskusji czy ćwiczeniach realizowanych z prowadzącymi.

  Zagadnienia, które zostaną poruszone podczas szkolenia:

  • Działania PR w healthcare: przegląd narzędzi, planowanie kampanii PR, wykorzystanie mediów społecznościowych i niestandardowych działań komunikacyjnych (eventy, ambienty, Facebook, blogi i inne)
  • Przegląd dobrych praktyk z Polski i zagranicy (w tym praktyczne ćwiczenie)
  • Media zdrowotne w Polsce – specyfika i zasady współpracy, wskazówki dotyczące współpracy
   z dziennikarzami zajmującymi się tematyką zdrowia (w tym ćwiczenie – symulacja wywiadu z dziennikarzem)
  • Trudne tematy społeczne i zdrowotne oraz projekty komunikacyjne dotyczące ochrony zdrowia (w tym reagowanie w sytuacji kryzysowej, ćwiczenie: symulacja kryzysu, plan reakcji
   i komunikacji kryzysowej)
  • Elementy prawa farmaceutycznego

  Czas trwania:

  8 godzin

  Poziom kursu:

  średnio zaawansowany

 • Program szkolenia
 • 1. Działania PR w ochronie zdrowia:

  • planowanie strategii komunikacji: istota researchu;
  • podstawowe narzędzia;
  • kanały komunikacji;
  • niestandardowe działania komunikacyjne (eventy, ambienty i inne).

  2. Sytuacja na rynku zdrowotno - farmaceutycznym w Polsce.

  3. Media zdrowotne w Polsce – specyfika i zasady współpracy, wskazówki dotyczące współpracy z dziennikarzami zajmującymi się tematyką zdrowia (w tym ćwiczenie – symulacja wywiadu z dziennikarzem)

  4. Czy media społecznościowe sprawdzają się w obszarze ochrony zdrowia?

  5. Trudne tematy społeczne i zdrowotne oraz projekty komunikacyjne dotyczące ochrony zdrowia (w tym reagowanie w sytuacji kryzysowej, ćwiczenie: symulacja kryzysu, plan reakcji i komunikacji kryzysowej).

  6. Przegląd dobrych praktyk z Polski i zagranicy (w tym praktyczne ćwiczenie).

  7. Elementy prawa farmaceutycznego.

  AGENDA SZKOLENIA:

  9.00 – 9.30 Rejestracja uczestników i poranna kawa

  9.30 – 11.00 Sesja szkoleniowa

  11.00 – 11.15 Przerwa kawowa

  11.15 – 13.00 Sesja szkoleniowa

  13.00 – 13.30 Przerwa obiadowa*

  13.30 – 15.30 Sesja szkoleniowa

  15.30 – 15.45 Przerwa kawowa

  15.45 – 17.30 Sesja szkoleniowa

  17.30 – Zakończenie szkolenia i wręczenie certyfikatów uczestnictwa

  * Jeżeli posiadają Państwo specjalne życzenia odnośnie stosowanej diety, prosimy o informację przy składaniu zamówienia na uczestnictwo w szkoleniu.

Cena: 1000 zł lub 700 zł*